Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ze života
  4. Prehistorie JAPŮ
07.08.2020
Ze života

Prehistorie JAPŮ

S JAPŮ - čerstvá zdravá jídla jsem začala při studiu na vysoké škole. Hledala jsem způsob, jak se zdravě najíst i ve škole. Chtěla jsem něco jiného než bagety v bufetu nebo mastné a přesolené jídlo v menze, navíc těch vegetariánských či dokonce veganských možností bylo hodně málo (to byl rok 2012). Nenašla jsem produkt, který by splňoval mé představy o zdravém fastfoodovém jídle, tak jsem se rozhodla zjistit, zda je nás takových "náročných" více a odstartovala jsem JAPŮ (tou dobou ještě JAPŮ PAPŮ).

Pracovala jsem na JAPŮčku rok v improvizovaných podmínkách. Představte si ten paradox, vařila jsem vegetariánská jídla v řeznictví! Majitel řeznictví, kterého jsem oslovila jako asi 4. člověka při hledání kuchyně, mi vyšel vstříc a poskytl mi zázemí své výrobny. Byl to krásný, ale velice náročný rok.

Po ročním fungování, jsem se rozhodla projekt dát na chvilku spát. Nechtěla jsem už vařit v řeznictví, zároveň jsem potřebovala dotáhnout diplomku a připravit se na státnice. Po státnicích a obhájené diplomce jsem shodou okolností narazila na Martina s profi zázemím a domluvili jsme se na spolupráci. Znovu jsem oprášila mé recepty (luštěninovo-obilné saláty se zeleninou, semínky a kořením, obilné krémy slazené ovocem), pustila se do výroby již v profesionálních podmínkách a měla první obchodní zástupkyni. Začala jsem dodávat na přibližně 15 míst po Praze, hlavně do obchodů se zdravou výživou a farmářských obchodů, postupně začal i rozvoz do firem. Po půlroční spolupráci s Martinem jsem se osamostatnila a přešla do jiného zázemí.

V roce 2015 jsem se seznámila s Viktorem, který se začal do projektu postupně zapojovat. Přicházelo různé stěhování výrobny, hledání kolegů, řešení financí…a to vše furt dokola. Nepodařilo se mi zajistit stabilní tým a JAPŮčko nerostlo, spíš se tak plácalo, nepovedlo se mi rozvinout žádné větší spolupráce a dodávání pár kousků do spousty menších obchodů mě zahlcovalo a nevedlo ke zlepšování. V dubnu 2017 jsem se rozhodla ukončit výrobu chlazených jídel a zaměřit pozornost pouze na Chytré kaše, které jsme uvedli do prodeje v květnu 2016 jako doplňkový produkt s kolegou Viktorem.  Po rozchodu s Viktorem jsem v roce 2018 jsem udělala rebranding Chytrých kaší. Bohužel jsem se jim nezačala více věnovat. Byla jsem na celý produkt sama a nevyhovovalo mi to. K tomu jsem rozvíjela své enviro aktivity skrze agenturu Envirostyl. Do července 2020 jsem Chytré kaše udržovala v takovém polospánku. Nyní se Chytré kaše znovu probouzí díky nové posile v týmu.

 

Chytré kaše jsem začala vyrábět jako zdravou alternativou ke snídaňovým cereáliím, kaším plným cukru a sušeného mléka. Chytré kaše jsou určené pro náročnější strávníky, kteří hledají zdravé instantní jídlo.

Těším se, že si Chytré kaše také oblíbíte.

Jani Půlpánová

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
 
Copyright © 2018 Envirostyl s.r.o • UX & Web Design: Eshop-rychle a Lucie Jelínková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.